Проучвания доказват, че сме пристрастени към мобилните си телефони
Това обаче създава хаос в ежедневието ни, което се отразява на съня ни. Всичко това води до излагане на стрес, по-голям риск от затлъстяване, проблеми със сърцето и рак.
Adam MacDougall разглежда различни варианти как да накара приложенията на мобилните ни телефони и като цяло технологиите да работят за нас.
Започваме обратно броене
Идеята е толкова проста, че е трудно да се повярва, че никой досега не я е осъществил, въпреки че е доста коментирана и критикувана като тема.
Някои определят идеята като филм на ужасите. А ето на кратко сюжетът. Изтегляте приложение на телефона си и то внезапно започва да отброява до датата и часа на смъртта ви. Отначало мислите, че това е шега, но докато числата намаляват, започвате да осъзнавате, че всъщност е ужасяващо точно.
Фирмата създател на „приложението убиец“ има за цел да ни накара да се замислим колко много време прекарваме с телефон в ръка.
Въпросът е, че технологиите имат за цел да улеснят живота ни, но дали правят само това?! С идването им се появиха и набор от проблеми, някои от които могат да бъдат наистина вредни за здравето ни.
Започваме деня си с медийна доза шок
Ако до съвсем скоро прегледа на печата беше начин, за да се информираме, това вече е отживелица. Достъпът до интернет през телефон, таблет или компютър създаде навика ни да използваме технологиите още преди да сме си взели сутрешния душ. Отваряш очи и посягаш към телефона си.
А даваме ли си сметка какви проблеми можем да си създадем именно от пристрастяването към социалните медии и технологиите?! Всичко е въпрос на контрол. Да следим и ограничаваме времето, което прекарваме пред дисплея на телефона или лаптопа е първата стъпка. Също така да отсяваме добрите и полезни от лошите приложения.
Фенове на телевизия MM не забравяйте да ни следвате на нашата фейсбук страница. А за тези от вас, които не можете без ММ, гледайте ни 24/7 на живо на нашият сайт mmtvmusic.com или в мрежата на Vivacom, Bulsatcom, TiVi.BG, Neterra TV, СКАТ и bgtime.tv.